Odbojnice przemysłowe - rodzaje i zastosowanie

Obiekty przemysłowe i magazynowe to specyficzne przestrzenie wymagające zastosowania dodatkowych zabezpieczeń infrastruktury wewnętrznej oraz zewnętrznej przed potencjalnym zniszczeniem. Bez względu na profil prowadzonej działalności, warto zastosować sprawdzone w tym zakresie rozwiązania, które zmniejszają ryzyko wystąpienia poważnych zniszczeń oraz wypadków podczas pracy.

 

Odbojnice przemysłowe - sprawdzony system zabezpieczeń


Wykonane z wysokogatunkowej, ocynkowanej stali, malowane proszkowo odbojnice przemysłowe to urządzenia, których rolą jest profilaktyczna ochrona newralgicznych punktów w zakładach produkcyjnych oraz strefach magazynowych. Jeżeli system zostanie dodatkowo wyposażony w bariery, umożliwi optymalne rozplanowanie ruchu na terenie obiektu – w szczególności wydzielenie stref pieszych oraz dróg, po których poruszają się pojazdy transportujące zaopatrzenie lub opuszczające linię technologiczną, gotowe produkty.


Rodzaje odbojnic przemysłowych


Urządzenia te dzielą się na dwa typy – słupowe oraz liniowe, przy czym na rynku dostępne są również warianty narożnikowe. Produkowane są najczęściej z rur ocynkowanych, z podstawą umożliwiającą przykręcenie. Malowane proszkowo, często oklejane są folią odblaskową, co dodatkowo wpływa korzystnie na ich widoczność. Spełniają więc nie tylko funkcję zabezpieczającą, ale też ostrzegawczą. Prawidłowo zaprojektowany system odbojnic przemysłowych, to przede wszystkim skuteczna ochrona elementów infrastruktury wewnątrz budynku (np. konstrukcji nośnych), regałów w magazynach czy też specjalistycznych maszyn znajdujących się na terenie zakładu pracy.


Czy inwestycja w urządzenia zabezpieczające się opłaci?


Zasadniczo, każda działalność gospodarcza wymaga stosowania sprawdzonych, spełniających swoją rolę zabezpieczeń. Montaż infrastruktury amortyzującej siłę uderzenia oraz urządzeń takich, jak te dostępne w ofercie Opex, to przede wszystkim inwestycja, która w razie nieprzewidzianej sytuacji zaprocentuje. Warto więc jak najszybciej podjąć decyzję i wyposażyć obiekt w solidne i wytrzymałe odbojnice narożne, liniowe lub słupowe.

0
Feed

Zostaw komentarz