Dlaczego warto zainwestować w słupki blokujące

Niezwykle prosta konstrukcja, łatwy montaż oraz wyjątkowa skuteczność. Słupki blokujące drogowe i parkingowe należą do elementów infrastruktury często spotykanych w przestrzeni publicznej, co w zasadzie nie dziwi - są po prostu bardzo potrzebne. Wyznaczają granice, poprawiają bezpieczeństwo oraz zapobiegają chaosowi przestrzennemu.

 

Słupki blokujące - zastosowanie


Przykręcane lub przeznaczone do zabetonowania słupki produkowane są z rur stalowych ocynkowanych. Ma to duży wpływ na trwałość tych urządzeń - zapobiega szybkiej degradacji powodowanej korozją. W rezultacie, przez długi czas zachowują swój pierwotny wygląd i są odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Malowane proszkowo i pokryte folią odblaskową, montowane są wszędzie tam, gdzie pojawia się konieczność, m.in.:

  • zabezpieczenia ciągów komunikacyjnych pieszych oraz dróg rowerowych poprzez skuteczne oddzielenie ich od stref użytkowanych przez pojazdy mechaniczne,
  • ograniczenia parkowania samochodów w miejscach do tego nieprzeznaczonych lub objętych zakazem parkowania,
  • zabezpieczenia trawników, skwerów i rabat przed zniszczeniem przez parkujące samochody,
  • ograniczenia dostępu do zlikwidowanej lub zamkniętej dla ruchu trasy,
  • a także wydzielenia miejsc parkingowych o odpowiedniej szerokości.


Montaż słupków blokujących - korzyści


Zainstalowanie słupków blokujących, choć pozornie może wydawać się nadgorliwością, niesie liczne korzyści, szczególnie obecnie – kiedy z dróg publicznych korzysta coraz większa ilość pojazdów mechanicznych. Ograniczona przepustowość miast i deficyt miejsc postojowych prowadzą do degradacji skwerów, zagradzania przez samochody chodników oraz tras rowerowych, a także do niebezpiecznych sytuacji i wypadków. Konieczne jest więc stosowanie odpowiednich urządzeń technicznych blokujących, które są w tym zakresie doskonałym rozwiązaniem profilaktycznym, ponieważ bardzo skutecznie ograniczają ekspansywność samochodów. Pozwalają też na optymalne rozplanowanie przestrzeni postojowej, zmuszając kierowców do prawidłowego parkowania.

0
Feed

Zostaw komentarz